radyatör temizliği
Radyatör Temizliği
13 Ağustos 2019

Makine ile Petek Temizliği

Makine ile petek temizliği

Makine ile petek temizliği

Makine İle Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Yaşam alanlarımızda ısınma amaçlı kullandığımız kaloriferler, zaman içerisinde temizlenme ihtiyacı duyarlar. Kaloriferlerin ısıtma sistemi, tesisat içerisindeki suyun ısıtılarak, ortamın ısıtılması esasına dayanır. Tesisat içerisindeki su içerisinde oksijen olduğu için tesisat içerisinde kireç oluşumuna sebep olur. Su içerisinde bulunan tortular ve çamur gibi birikintiler, petekler ve vanalar içerisinde birikerek suyun akışını azaltır. Bu gibi durumların varlığı ısınmayı etkilemektedir. Peteklerin yeterince ısınmaması sebebiyle ortamın ısıtılması zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için, kalorifer temizliğine önem vermek gerekir. Peteklerin ve kaloriferin periyodik olarak temizletilmesi ihmal edilmemelidir.

Kalorifer temizliği güvenli ellere teslim edilmelidir.

Bu temizlik işlemini yaptıracağımız firmanın bu konudaki deneyimi ve kurumsal bir şirket olması yapılan temizliğin başarısına katkı sağlayacaktır. Kalorifer temizliği hizmeti veren firmalar bu işlemi, güvenilir kimyasallarla yaparsa, temizlikten sağlayacağımız faydada artacaktır. Tesisatımız zarar görmeden verimi artacaktır. Petekler sanıldığı gibi tuz ruhu, cam sil, antifriz gibi maddelerle temizlenmez. Temizliği sağlayan kimyasallar oldukça özel temizleyicilerdir. Özel makinalar yardımıyla tesisatın içerisinde dolaştırılarak tam bir temizlik sağlanır. Tesisatın içerisi kimyasallarla temizlendikten sonra çıkan tortular, kireç artıkları, çamur birikintileri mutlaka çıkarılmalıdır. Tesisatın içerisinde bırakıldıkları takdirde, temizleme işlemi amacına ulaşmamış olacaktır.

Müşteri memnuniyetine önemli

Makine ile Kalorifer temizliği işte bu tip sebeplerden dolayı, mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir temizliktir. Bazı insanlar evlerinde kullandıkları kaloriferlerin yazın suyunu boşaltarak, kışın tekrar doldurmakta. Bunun kireçlenmeyi önlediğini düşünmekte iseler. Bu yapılan işlem kesinlikle kireçlenmeyi önlemez, aksine daha da arttırır. Sebebi ise, yeni doldurulan suyun oksijen içermesidir. Oksijen kireç oluşumunu arttıracağı gibi, içerisindeki tortularda tıkanıklıklara sebep olmakta. Bu yüzden bilinçsizce bu tarz uygulamalara girmememiz gerekir. Her işi bir bilene bırakmak, en doğru işlem olacaktır.Kalorifer temizliği yaptıracak kişiler, bu hizmeti alacakları firmadan yapacakları işlemin detaylarını mutlaka öğrenmelidir. Kullanacakları kimyasalların türüne kadar her detayı öğrenmek, sağlıklı bir petek temizliğinin başlangıcı olacaktır. Müşteri memnuniyetine önem veren, kurumsal firmalara yaptıracağınız işlerden yeterli randımanı alacağınızı, sağlıklı bir şekilde ısınacağınızı bilseniz nasıl bir karar verirdiniz? Eminiz ki cevabınız evet olacaktır.

Makine ile Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Eskiden kullanılan ve uzun sürmenin yanı sıra yoğun bir iş gücü gerekmesinden ötürü oldukça yüksek maliyetli olan petek temizleme yöntemlerini geride bırakan servis ekibimiz, ithal yıkama makinaları ve temizlik ürünleriyle çalışır. Tesisata dışardan bağladığımız yıkama makinası çift yönlü su vererek ön temizlik yaparken bu işlemde kullanılan suyun basıncı tesisata veya peteklere zarar vermeyecek seviyededir. Bu ön yıkama işleminden sonra patentli formülüyle biriken tüm kireç ve diğer maddelerin çözünmesini sağlayan Nano Clean isimli temizlik ürünü uygulanır. Bu ürünle petek ve tesisatın en derin noktalarındaki birikintiler dahi kısa sürede ve pratik bir biçimde çözülür. Çift yönlü su uygulayarak yıkama yapan makinalarımız çözünen pisliği peteklerden ve tesisattan tahliye eder. Kısa sürede tamamlanan bu işlem sayesinde bütün petekler aynı anda ve sökmekle uğraşmadan temizlenir. Servis hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi ve kış başlamadan önce ekibimizden hizmet almak için bir telefonunuz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir