Merkezi Sistem Petek Temizliği
13 Ağustos 2019

Petek Temizleme

Petek temizleme Fiyatları

Petek temizleme Fiyatları

Petek Temizleme Fiyatları konusunda bizden bilgi alabilirsiniz. Petek Temizleme işlemi profesyonellik isteyen bir işlemdir. Firmamız Petek Temizliği konusunda markalaşmış ve tercih edilen bir firmadır.

Petek temizleme aşamaları

  • İlk olarak kapalı devre sistemlerinize dahil ettiğimiz tesisat temizleme cihazımızla önce tesisatınızın içindeki suyu boşaltıyoruz.
  • Ardından temiz suyu devreye pompalıyoruz. Ardından bu suyuda tahliye ederek TSE onaylı kimyasalımızı devreye pompalayarak peteklerin içindeki kireç ve kurumların çözülmesi için beklemeye başlıyoruz.
  • Bu süre zarfında ekibimiz kombinizdeki temizliği gerçekleştiriyor ve petek havalarını alıyor.
  • Kimyasalı tesisatınızdan tahliye ediyoruz. Ardından tekrar temiz su ile durulama işlemini yapıyoruz. Tekrar tesisatda bulunan suyu temizliyor ve sistemi devreye alıyoruz.
  • Peteklere pompalanan sıcak suyun petekleri ısıtmasını bekliyoruz. Tüm peteklerin kontrolü yapılıp sistemin sıcaklık kontrolerini makinalarımızla yapıp başka bir arzunuz olup olmadığı sorularak işlem tamamlanmış oluyor.

Not: 120 Metre kare bir ev için petek temizliği süresi minimum 2 saat sürmektedir.

Petek temizliği neden gereklidir…

Örneğin araçlarda kullanılan kalorifer aracın ısıtmasında kullanılması ve belli kilometrelerde bakım ve onarım ihtiyacı olduğu gibi konutlarda kullanılan kalorifer petekleri ve kombilerde yıllık dönemlerde bakım mutlaka yapılması gerekmektedir. Petek temizliği neden gerekli: kalorifer tesisatlarında ve peteklerde yıllık yapılacak bakım ve temizliğin faydalarını ve neden gerekli olduğu şöylece sıralayabiliriz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği yapmanın profesyoneller yolu olduğu gibi, bireysel yolları da vardır. Bir çok yapı market mağazasında bireysel yöntemler ile petek temizliği yapabilirsiniz. Ancak sorumluluk size ait olup, ne ürünü aldığınız firma ne de üretici size garanti veremez. Bunlar standart ürünlerdir. Bu işin profesyonel yolu ise, doğru ekipman ve doğru kimyasal ilaçlar ile uygulanan yöntemlerdir. Firmamız bu konuda özel bir makina yardımı ile kalorifer peteklerinize, özel olarak hazırlanmış kimyasal bir sıvının petekleriniz içerisinde dolaşmasını sağlar. Tabii ki öncelikle, kombi petek tesisatınızdan kimyasal ilacın girişi ve çıkışı için olan bağlantı yerleri belirlenir. Kimyasal ilacın çıkış noktasında suyun direk olarak gidere akması için önceden hazırlık yapılır. Son olarak ise, özel makina yardımı ile kombi petek tesisatı içerisine kimyasal ilaç verilir. Çok kısa süre içerisinde peteklerinizin içinden simsiyah çıkan bir su göreceksinizdir.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizleme Fiyatları, tesisatınızın ve peteklerinizin durumuna göre değişmektedir. Uzun süredir bakım yapılmamış ve ciddi bir tabaka oluşmuş kalorifer peteklerinde ki temizliği yapabilmek için daha çok kimyasal ilaç kullanmak gerekir. Bu gibi sebeplerle petek temizleme fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunda ayrıca evinizdeki veya iş yerinizdeki kalorifer petek sayıları da önem taşımaktadır. Doğru ve kesin çözüm, en uygun garantili fiyat almak için bizi arayın.

Lütfen Petek Temizleme Fiyatlarını kıyaslarken aşamalarıda kıyaslayınız. Fiyatı burda belirttiğimizde kalitesiz bir rekabet ortamı oluşmakta ve ibsanlar çok ucuz diye çağrırılan firmalar tarafından aldatılmaktadır. Fiyatlarımızın piyasa fiyatından bir tık yüksek olmasının sebebi kullanılan ilaç ve peteklerin sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlamak ve siz değerli müşterilerimizi memnun etmek amaçlıdır.

Petek Temizliği

petek temizliği

Petek Temizliği, evlerde ve iş yerlerinde bulunan kombi, doğalgaz yardımı ile ısınmamızı sağlayan peteklerde oluşan kir ve tortular için kullandığımız bir isimdir. Petek temizliği yapmamıza yol açan neden, kireçli ve tortu dolu şehir sularının zaman içerisinde, kalorifer petekleri içerisinde dolaşırken, peteklerin içerisinde oluşturdukları tabaka yüzündendir. Bu tabaka yüzünden petekler içerisinde su dolaşımı rahat bir şekilde olmaz ve ısınma konusunda enerji kaybı yaşanır. Petek Temizliği yapmanın yöntemleri arasında profesyonel yöntemler olduğu gibi, bireysel yöntemler ile de çözüme ulaşabilirsiniz. Ancak uzun süredir temizlik yapılmamış ve geri döndürülmesi zor olan petek temizliklerinde profesyonel hizmet almanız gerekmektedir. Doğru ekipman ve ilaçlar kullanılmadığı takdirde, peteklerinizin komple çöpe gitmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Petek Temizliğinin Önemi

Petekler içerisinde oluşan kir ve tortu tabakası, petekler içerisinde sıcak su dolaşımını engeller. Bu da peteklerden yeterince ısı alamamaya sebep olur. Bu durum aynı zamanda maddi kayba da yol açar. Çünkü kombiniz peteklerde gerekli ısı derecesine ulaşmak için daha çok doğalgaz harcamak zorunda kalacaktır. Bu sebeple petek temizliği mutlaka düzenli bir şekilde yaptırılması gereken bir işlemdir. Kalorifer petekleri içerisinde oluşan tabaka, içlerinde dolaşan suyun durumuna göre, ortalama 1-2 sene içerisinde oluşur. Zamanında yapılacak petek temizliği işlemleri ile kalorifer petekleriniz çürüyüp hasar almadan güvenli bir şekilde temizlik yapılabilir. Ancak çok uzun süreler bakım ve temizlik yapılmamış ise, yapılacak temizlik işlemi bir nebze de olsa risk taşımaktadır.

petek temizleme öncesi sonrası

Petek Temizleme Servisi

Petek Temizleme be Kombi Tesisat olarak, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmayı kendimize ilke edindik. Kusursuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile çıktığımız bu yolda, hizmetlerimizi en iyi seviyeye getirmek için her türlü imkanlardan faydalanıyoruz. Gerek Bursa’nın her yerinde olan gezici ekiplerimiz ve sürekli geliştirme çabasında olduğumuz, teknolojik ekipmanlar ile verdiğimiz hizmeti her yere aynı kalitede yetiştirme çabasındayız.

Servis Hattı :0 532 551 71 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir